Tel: +972-52-2427919 | Email: eyall@conceptec.co.il

תיעוד הנדסי

מוצר מוגמר מסתיר מאחריו שרשרת החלטות, מחקרי התכנות הנדסיים, תכנונים שונים ומודלים שנעזבו עבור המודל המנצח. כל הפרטים הללו נשמרים ומתועדים בתיק התכנון, המחזיק בתוכו את תיק המוצר(בגירסתו האחרונה). תיעוד הנדסי מאפשר קריאה קלה ומהירה על מסד נתונים נגיש ומאובטח של כל אספקט בהנדסת המוצר עד לאותה נוסחה מנצחת.

 

תיעוד הנדסי כתיעוד הדרך למוצר הסופי:
בכל רעיון למוצר פיזי וקונקרטי בעל פונקציות ספציפיות יש צורך במהנדס מתחום המוצר אשר “יברא” את המציאות מתוך הרעיון התיאורטי. עבודת המהנדס כוללת יצירת מודלים תפעולים, בדיקות התכנות טכנולוגית, ויצירת תיק מוצר אשר מרכז כל פרט הנדסי ושילובו במוצר המוגמר. תיעוד הנדסי מפורט מתאר כל שלב ומאפשר באופן מסודר לשוב לשלבים קודמים אם יש צורך, או לשוב ולשכלל את המוצר הקיים מתוך המפרט ההנדסי של כל רכיב או חלק.

 

על מי מוטלת חובת התיעוד?
כעיקרון תיעוד הנדסי הוא חלק מעבודת המהנדס הרציפה בבואו לשוב אל פיתוח המוצר היכן שעזבו קודם. לעומת זאת יש מקום לשאול אם כל התפתחות ומודל חיוניים לתיק המוצר המוגמר. חשוב לבצע הפרדה בין התיק הסגור של המוצר לבין שאר התיעוד המכיל ניסויים והתפתחויות שנשקלו ונדחו. חשוב להקפיד שהתיעוד ההנדסי יהיה ברור וקריא: שימוש בכתיבה טכנית, טבלאות, רישומים גרפיים, מודלים גרפיים תלת מימדיים ונתונים חשובים נוספים. חשוב שהפלטפורמה עליה נשמרים הנתונים תהיה אמינה, מגובה, ונגישה גם במתכונת של מחשוב ענן. חשוב שמתדולוגיית איסוף הנתונים תאפשר פילוח מהיר לנתון שמחפשים בין שאר הנתונים האצורים, וגם מאפשרת קריאה בהירה ממעוף הציפור. לכן יש צורך לדאוג שהמידע אותו שומר המהנדס נערך ונאסף לתוכנה מכילה ובטוחה. חברות הנדסה מבצעות היום את התיעוד באופן עצמאי בתוכנת PDM ופחות בתוכנת אקסל, למרות שניתן ליצור תיעוד נאמן גם בתוכנת אקסל.

 

חשיבות התיעוד למחקר ההנדסי של המוצר ולמתן פתרונות:
תיעוד המוצר בכל שלבי התפתחותו חשוב גם למהנדס ומקל מאד על מהלך עבודתו השוטף. התיעוד מגבה את המחקר שנעשה עד למוצר המוגמר ומקל על פיתוח אפשרי נוסף בעתיד. תיעוד מאובטח ועקבי מביא לפתרון ההנדסי האידיאלי, מאפשר המנעות מטעויות וכיוונים שכבר נבדקו, ויוצר מוצר מדויק לצרכים של הלקוח ובגבולות התקציב למוצר. בסוף תהליך התיעוד המאורגן והעקבי ייוצר תיק מוצר מנומק והגיוני ומקל מאד על מסכת האישורים שעליו לקבל עד שיוכל להמכר בחופשיות בשווקים. תיעוד הנדסי מקיף מקצר לכם גם הליכים בירוקרטים, עיכובים בלוחות הזמנים, ומעניק לכם אישורים מחמירים שכמובן מניחים את דעתו של הצרכן.

 

אנו תומכים בתיעוד הנדסי של הלקוח ועוזרים לו לתעד מגוון טכני בצורה מהירה ואופטימלית, להלן שרותים בתחום תיעוד הנדסי:
– תיעוד הנדסי של כתיבת תיקי ייצור ומוצר.
– כתיבת פרוצדורות עבור תהליכים: תהליכי בדיקה כגון ATP, הרכבה, צריבת תוכנה ואריזה.
– שרטוטי כבלים, חלקים מכאניים, שרטוטים אלקטרוניים.
– תעוד מערכת צב”ד וכו
– תיעוד הנדסי של קווי הייצור וכו.
– תיעוד הנדסי של שינויים הנדסיים (ECO), בו אנו לוקחים חלק בכתיבת השינויי כחלק מהתיעוד ההנדסי.

 

התיעוד נעשה בכתיבה טכנית וויזאליזאציה של התהליך בעזרת תמונות רבות להמחשה טכנית.
שימוש בתוכנות שרטוט (Autocad, Visio, Solidworks), התיעוד יכול להתבצע בעזרת מערכות החברה או על ידי הכלים שלנו
התיעוד והניהול הנדסי יוגדרו לפי דרישת הלקוח או על ידיינו.
יכולתנו באה ליידי ביטוי בגמישות הרבה לתת מענה חלקי או מלא לפי המותאם לרצון שלכם.
במקרה הצורך אנו דואגים להיות בקשר רציף עם עובדים וספקים חיצוניים של החברה (מהנדסים, יצרנים חיצוניים וכו) ודואגים לקידום התיעוד הנדסי בדרך היעילה ביותר.
כל זאת נעשה בראייה מערכתית/טכנית של הפרויקט (זו נקודת חוזקה מבדלת שלנו וחשובה לדעתינו) ובשימוש אופטימלי של משאבים.

 

צור קשרשם מלא*


טלפון*


חברה*


אימייל*
הודעה